Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како home

Дом

Зошто домашно одгледуваното овошје и зеленчук е најдобро

Дали некогаш сте пробале домашен домат и сте забележале дека тој е многу повкусен од оние што обично би ги купиле во продавницата? Многу луѓе ја прават оваа разлика, но само малкумина од нив имаат храброст и подготвеност да...

Дом  /  Дом без неред

5 едноставни идеи за пријатни есенски вечери дома

Летото официјално е завршено и влеговме во поладната половина од годината. Со настапувањето на постудените и подолги вечери, обично, повеќе време поминуваме внатре во домот. За да ги направите овие вечери колку што е можно поудобни и попријатни, креирајте...

Дом

Седум испробани и тестирани начини како некому да му го направите денот поубав

Секој ден има нешто ситно што можеме да го направиме, за да му го направиме некому денот поубав. Малите нешта може да ги променат животите на другите луѓе на начин што не може да се замисли. Исто така, малите...

Дом

Совети за подобар квалитет на воздухот

Пак е зима. Многу здравствени проблеми се поврзани со лошиот квалитет на воздухот во добро затворените простории. Обидете се со неколку совети за освежување: 1. Отворете ги прозорците и вратите кога можете. Дури и ако е многу студено, накратко...

Дом  /  Дом без неред

7 новогодишни одлуки за поедноставен живот

Дали некогаш сте се чувствувале преморени и постојано зафатени? Дали би сакале да имате повеќе време за вас и за вашите најблиски? Што се случува со вашето заборавено хоби? Наоѓањето рамнотежа во нашиот зафатен и сложен свет понекогаш може...

Дом  /  Совети за дизајн  /  Храна

6 чекори за средена кујна

Ништо не може да ви предизвика стрес како несредената кујна, па искористете го магловитото зимско попладне за да внесете ред меѓу вашите садови и тави. Звучи комплицирано? Воопшто не е! Со овие шест чекори вашата кујна ќе биде средена...

Дом

Енергетската ефикасност во вашиот дом

Има многу работи што можете да ги направите лично вие, за да придонесете за заштеда на енергијата и на тој начин да помогнете да се зачува нашиот „трет камен од Сонцето“. Еве неколку идеи: Не ги оставајте светилките и...

Дом  /  Совети за дизајн

Магијата на минимализмот во вашата кујна

Чисто, елегантно и мазно – минимализмот е водечки стил на 21-от век. Дизајнирањето на кујната во минималистички тренд создава простор што визуелно задоволува и што е функционален, без непотребен декор, што носи чувство на смиреност и на спокојство во...

Дом  /  Совети за дизајн

Преуредување на кујната: Напред ретро!

Кујната, најчесто, претставува најпредвидливото место во куќата, но тоа не мора да биде токму така. Сепак таа е срце на домот, место каде што се создаваат спомените. Бидејќи таму поминуваме значителен дел од нашето време, кујната треба, покрај тоа...

Дом  /  Дом без неред

5 начини за средување на нередот

Тешко е да се ослободите од некои предмети што имаат одредена сентиментална вредност, но тоа ќе има позитивно влијание врз вашиот живот, така што тоа ќе помогне тој да стане поедноставен. Ќе се чувствувате полесно, помалку ограничено и со...