Исчистете го вашиот фрижидер за да имаме чиста планета

На 15 ноември, светот го слави Националниот ден за чистење на фрижидерот. Можеби ќе прашате зошто е потребен ден посветен за оваа работа? Одговорот е: затоа што чистењето на фрижидерот, всушност, придонесува за спречување на создавањето отпад од храна....

Да се суши или не во машина за сушење – дали сè уште се поставува ова прашање?

Дали некогаш вашите нови фармерки се смалиле во машината за сушење? Или вашата сакана маица толку многу се развлекла што може да собере и една џиновска лигња? Секоја облека располага со симболи за инструкции за сушење во машина, и...

Вашата незаменлива помош при перењето на алиштата

Летото се ближи кон својот крај. Полека, деновите стануваат постудени, децата се враќаат на училиште, а вие ја менувате вашата гардероба приспособена за престој на сончево време со канцелариски стил на облекување. Како последица од ваквите промени, купот од...

Рерните на Gorenje го прават животот повкусен

Животот е авантура поврзана со сетилото за вкус! Во текот на нашето динамично секојдневие исполнето со веќе воспоставени рутини, сите ние копнееме по малку едноставност и спокојство. За среќа, рерните на Gorenje се дизајнирани да ви го олеснат животот,...

Прославете го Светскиот ден на храната со апаратите на Gorenje

16 октомври не е како и секој друг ден – тоа е Светски ден на храната! И покрај прогласувањето на еден ваков празник, не станува збор за тоа тој да се доживее како ден кога се посветувате на предизвикот...

Заштедете време, пари и електрична енергија со нашиот систем за автоматско дозирање

Знаеме колку бурен може да стане животот, со ограничување на времето за извршување на секојдневните задачи и со желбата денот да трае повеќе од 24 часа. И додека машините за перење несомнено ни го подобрија животот, обврската да се...

Плоча со вграден аспиратор од Gorenje – совршена комбинација на функционалност и естетика

Во Gorenje се гордееме со креативните инвентивни 2-во-1 апарати за домаќинство, во кои се комбинираат функционалноста и естетиката. Нашата најнова иновација, плочата со вграден аспиратор, не претставува исклучок. Ние разбираме дека вашата кујна е повеќе од само место за...

Пет причини зошто големината на индукциските плочи има значење

Кога станува збор за апарати за домаќинство, важна е големината на индукциската плоча. Иако помалите плочи може да бидат погодни во одредени ситуации, располагањето со новата индукциска плоча со голема зона, BigZone, од 23 cm на Gorenje има повеќе...

Како да го празнувате Велигден со гозба без стрес

Велигден е време за три С (славење, семејство и среќа) или за три В (вознемиреност, војување и вложување), без разлика дали сакате да приредите раскошна гозба или само сакате да организирате еден обичен празничен оброк за вашите најблиски. Покрај...

Нашата машина за миење садови – вашето тајно оружје против бактериите

Сите знаеме дека миењето на садови во машина за миење садови е многу похигиенски од миењето на рака. Но, дали некогаш сте се загрижиле колку навистина се чисти вашите садови? Дали остануваат бактерии и други микроорганизми на нив иако...

Популарни статии

Домашни обврски

Прегрнете ја едноставноста. Прегрнете ги домашните обврски. Опис: Домашните работи и другите рутини може да ви го искомплицираат денот. Понекогаш ви треба мала помош за извршување на некоја обврска, а потоа може да се ужива во убавината на животот. Ние сме тука, со совети, трикови и технологии, за да ви ги олесниме обврските и тие да одземаат помалку од вашето време. Поедноставувајќи го сето она околу работите што треба да ги направите, за да имате повеќе време за работите што сакате да ги направите. Поедноставени домашни обврски