Рецепт за неодолива облаковидна чоколадна торта

Оваа торта ќе направи да се чувствувате како да сте на деветто небо! Пробајте го овој рецепт следниот пат кога ќе посакате неверојатно лесна и мека текстура, во комбинација со богат вкус на чоколадо.

Рецепт за приготвување пилешко месо со јаболков оцет

Овој рецепт за пржено пилешко месо со јаболков оцет е наменет за проготвување совршена пријатна вечера за славење на годишното време во знакот на лисјата што шушкаат под вашите нозе и на топлите нијанси на боите со кои се...

Рецепт за приготвување пиперки бабури

Годишно време што заплашува и неочекуван пресврт со помош на сетилото за вкус! Пробајте го нашиот рецепт за полнети пиперки бабури, со богат полнеж со вкус во кој се ужива. Совршено за неверојатно пријатна вечера!

Рецепт за хумус од печена црвена пиперка со погача со билки

Зачинете ја вашата секојдневна игра со ужинките со овој вкусен рецепт за хумус од печена црвена пиперка! Без разлика дали се полните со гориво помеѓу состаноците или уживате во пријатна вечер дома, дозволете овој хумус да биде вашиот избор...

Летен рецепт за салата со фета-сирење на скара

Пробајте од вкусните залаци и уживајте во патувањето спакувано во нивниот вкус, што претставува совршена подготвен оброк за зафатени луѓе кои секогаш се во движење. Подгответе се да се препуштите на ова свежо и живописно задоволство, поттикнувајќи ги вашите...

Рецепт за летна салата панзанела

Поздравете го летото на чинија! Подгответе ја оваа салата, земете ќебе за пикник и уживајте во летното сонце во друштво на вашите најблиски со одлична храна.

Рецепт за артичока карбонара

Препуштете му се на кремавиот пресврт на класиката со нашиот рецепт за сос од артичока (артичока карбонара), совршен за мрзливите неделни вечери, кога ви треба нешто брзо и лесно за јадење. Со секој залак ќе го вкусите совршениот спој...

Совршен пролетен рецепт – палента со печен аспарагус

Пролетта пристигна, а исто така, и една од најраните пролетни култури – аспарагусот. Овие нежни стебленца претставуваат една намирница во која можете да уживате на најразновиден начин, консумирајќи ја во сурова, варена или печена форма, самостојно, или совршено вклопувајќи...

Превртена торта од портокал

Оваа превртена торта од портокал е врвен десерт! 🍰 Пробајте го ова цитрусно уживање следниот пат кога ќе посакате торта, но не би сакале да претерате со шеќер. И бидејќи е превртена, малку е и изненадувачка – исто како...

Рецепт за вкусни црвенокадифести тартуфи

Споделете ја љубовта на овој Ден на вљубените во форма на црвенокадифести тартуфи со кои вашите најблиски нема да можат да се наситат. Со богато, кремаво полнење и со нежнокрцкава обвивка, тие сигурно ќе ги импресионираат сите завршетоци на...

Популарни статии

Поедноставна исхрана

Понекогаш сè што ви треба е добра храна за да го вратите основните човечки инстинкти. Готвењето и подготвувањето на храната може да бидат комплицирани, но и не мора да бидат такви. Тука сме да ви помогнеме да ги прославите едноставните задоволства од храната и да ја олесниме често сложената задача за готвење. Поедноставувањето на секој чекор што вклучува подготовка на храна, готвење и режим на исхрана, ќе ви овозможи да го исполните вашиот живот со она што го сакате. Прегрнете ја едноставноста. Прегрнете ја храната.