Рецепт за артичока карбонара

Препуштете му се на кремавиот пресврт на класиката со нашиот рецепт за сос од артичока (артичока карбонара), совршен за мрзливите неделни вечери, кога ви треба нешто брзо и лесно за јадење. Со секој залак ќе го вкусите совршениот спој...

Рецепт за вкусни црвенокадифести тартуфи

Споделете ја љубовта на овој Ден на вљубените во форма на црвенокадифести тартуфи со кои вашите најблиски нема да можат да се наситат. Со богато, кремаво полнење и со нежнокрцкава обвивка, тие сигурно ќе ги импресионираат сите завршетоци на...

Страшен рижото-рецепт за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките е најдобро време за креативност во кујната! Пробајте го овој рецепт за рижото со печурки кој е совршен за вашата следна страшна вечера и оброк што ќе го сака вашето семејство! Страшен ориз за Ноќта на...

Рецепт за тропска салата со прелив од кари

Подготвени сте да го почувствувате сончевиот сјај? Оваа тропска салата со прелив од кари, што сигурно ќе ве освои, е направена со свеж, крцкав зеленчук и прелиена со лут, зачинет прелив од кари.

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Рецепт за вафли со сос од вишни

Задоволете ја вашата потреба за благо со неодоливи вафли прелиени со сос од вишни и сладолед. Одличен начин да го искористите максимумот од летните производи!

Тирамису од јагоди

Тирамису од јагоди? Секако! Земете ги состојките и подгответе се да го создадете овој неодолив овошен десерт.

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Рецепт за ќофтиња од црвена леќа

Лесен и едноставен рецепт за ќофтиња од црвена леќа, подготвен со AirFry технологија.

Ќофтиња од компири со индиски зачини

Љубители на лесниот начин за подготовка на рецепти и на индиски зачини, ние го имаме рецептот токму за вас! Овие ќофтиња од компири со индиски зачини се совршени за напорните денови, кога сакате вкусна храна, но немате многу слободно...

Популарни статии