Борба со фрлањето храна со помош на фрижидерите на Gorenje

Во време кога цената на храната вртоглаво расте, а од друга страна, и количините на фрлање на отпадоците од храната што ни остануваат , Gorenje фаќа чекор со времето. Нашите неверојатни фрижидери се дизајнирани да го намалат отпадот и...

Новите фрижидери на Gorenje – големи димензии, голема заштеда

Во Gorenje, секој нов апарат го доживуваме како новороденче. Го дочекуваме на свет со гордост и, како и сите родители, сметаме дека новороденчето е едноставно совршено. Новиот side by side фрижидер не се разликува по тоа. Еве неколку големи...

Како да го изберете вистинскиот фрижидер

Купувањето фрижидер не е толку лесно како што звучи, затоа што треба да имате предвид многу работи – да бидете сигурни дека ќе го добиете совршеното вклопување за вашите потреби, земајќи ги предвид големината, енергетската ефикасност, конфигурацијата на полиците,...

Зошто изработувањето машини за миење садови на Gorenje во Европа прави разлика

Произведено во Европа. Три збора што со гордост ги кажуваме за нашите машини за миење садови. А еве ги трите причини зошто. Причина 1: Одржливост Фактот што машините за миење садови на Gorenje се дизајнирани и произведени во Европа,...

Како да направите совршени новогодишни рецепти

Можете ли да ја замислите новогодишната ноќ и другите важни празници без рерна? Па, во Gorenje не можеме. Често, а особено во најпразничниот период од годината, рерната го зазема централното место. Станува ѕвезда на кујната, без која ништо од...

Божиќни подароци кои продолжуваат да даруваат

Речиси е време Дедо Мраз да почне да отвора писма со желби кои ќе ги направат овие Божиќни празници уште попосебни. Но, во Gorenje веќе му пишавме за некои предлози и тој ни одговори! Во своето писмо, тој, всушност,...

Како машините за перење и за сушење на Gorenje ја заштитуваат животната средина

Машините за перење и за сушење порано беа едни од најголемите потрошувачи на енергија во домаќинствата. За среќа, модерните модели прават значајни чекори и во енергетската ефикасност и во ефикасноста на искористувањето на водата. Во Gorenje, грижата за одржливоста...

Намалете го отпадокот од храна

Отпадокот од храната претставува огромен проблем, како од аспект на потрошувачот така и од еколошка перспектива. Некои пресметки се, всушност, мошне застрашувачки, наведувајќи дека една третина од целата храна произведена на глобално ниво се троши залудно. Прочитајте го ова...

Есента во вашиот дом

Есента е годишно време во знакот на трансформациите. Годишно време кога природата самата си се украсува со прекрасна разнобојна палета: пламено црвена, огнено портокалова и живописно жолта, како и со релаксирачки слатки мириси. Есента им зборува на нашите сетила...

Искусете ја слободата со самостојните шпорети на Gorenje

Нашите самостојни шпорети претставуваат апарати наречени „сѐ во едно“, со стаклокерамичка плоча и со рерна, што ви дава еден комплетен пакет за готвење. И благодарение на нивните неверојатни карактеристики, ви даваат слобода повеќе да уживате во она што го...

Популарни статии

Поедноставен дом

Домот е местото каде што тече животот, каде што се прават планови, каде што се развиваат љубовни приказни, децата растат и се создаваат спомени. Се приготвува јадење. Се лекува стресот. Се поддржуваат соништата и скршените срца се лекуваат. Домашниот живот, исто така, може да биде комплициран, но не мора тоа да биде така. Секојдневните задачи и задолженија мора да се извршуваат. Ние помагаме домашниот живот да го поедноставите, за да имате повеќе време за радосните моменти. Прегрнете ја едноставноста. Прегрнете го домот.