Општи грешки при перење: Не преполнувајте со прашок.

Без разлика колку е валкана, замирисана и/или извалкана вашата облека или некои други предмети, истурањето голема количина детергент во машината за перење воопшто не е добар избор. Напротив, честопати тоа негативно се одразува. Тоа што е повеќе, не е...

Како да го складирате вашето омилено овошје и зеленчук

Летото е пред збогување со своите дарови, главно со изобилството овошје и зеленчук, но тоа не е причина да страдате по скапоцените витамини и минерали во текот на следните месеци. Со малку напор и со веќе испробани домашни рецепти,...

Еј фрижидеру, време е за годишен одмор!

Време е од годината кога многу луѓе заминуваат на своите омилени дестинации за одмор. Додека многумина од нас си понесуваат храна со себе, главно за попат, фрижидерот останува дома. Дали треба да го исклучиме ако отсуствуваме подолго време или...

Како да се справите со одржување на алиштата

Одржувањето алишта е приказна која не завршува. Сортирање. Перење. Сушење. Пеглање. Закачување. А потоа следниот ден, сѐ од почеток. Не е ни чудо што е тешко да се издржи! Еве неколку совети за тоа како да го држите одржувањето...

5 начини како перењето со пареа што ќе ви го олесни животот

Знаеме дека перењето алишта не е ваш приоритет, но програмите со пареа можат да ви бидат од голема помош! Еве како перењето со програми со пареа олеснат перењето алишта: 1. Помалку пеглање. Ако пеглањето не ви е омилена домашна...

Овозможете им на вашите алишта ВИП третман (со програмите на Gorenje)

Облеката што секојдневно ја користиме има придобивки од специјалниот третман. Има многу ситуации кога и на облеката и на машината за перење им се потребни посебни решенија. Како да ги зачувате униформите од малата лига во фудбал од лупење?...

Најдобрите апарати кои се потребни за кул лето

Апаратите го прават животот полесен, а ова е најмногу забележливо во кујната. Ако патувате ова лето и сакате да ги поминете вашите денови на кампување, во камп-приколка или во бунгалов, поедноставете ја вашата авантура, земајќи ги најпрактичните мали апарати за...

Зошто да купите NoFrost фрижидер од Gorenje со инвертер мотор?

Ако планирате да купите нов фрижидер, сигурно ќе наидете на терминот „инвертер мотор“. Ви звучи многу технички, но што всушност е инвертер мотор и дали навистина ви е потребно? Моторот е дел од фрижидерот кој го претвора ладилното средство...

Мали промени кои ќе направат вашиот дом да изгледа како нов

Дали го знаете она возбудливо чувство на нов дом? Кога едноставно го сакате секој агол? Не мора да платите богатство да го преуредите или пак да се заљубите во вашиот дом. Сè што е потребно е неколку од овие...

Како да ги одржувате вашите подови чисти со минимален напор

Чистите подови навистина можат да направат разлика, дури и кога вашиот дом не е совршено чист. Одржувањето на совршено чисти подови не мора да ви одзема премногу време со овие едноставни чекори. Нека калта остане надвор. Ставете чергиче на...

Популарни статии