Објави означени како kitchen

Домашни обврски

5 совети без хемикалии за блескава рерна

Рерната го претставува срцето на секоја кујна, неопходна за создавање јадења што ги прави деновите подобри, а семејните собири уште пополни со радост. Но, иако готвењето внесува толку многу светлина во нашите денови, постои една друга страна која често...

Домашни обврски

Gorenje ги освои German Design Awards 2024

Во Gorenje, нашата најголема награда се среќните клиенти на кои им се подобува животот благодарение на нашите апарати за домаќинството. Но, ние, исто така, се гордееме кога добиваме награди за дизајн за нашите производи, бидејќи ги вложуваме и срцето...

Домашни обврски

Поседувајте го најдобриот аспиратор во вашето соседство

Велат дека кујната е срцето на домот. А во Gorenje велиме дека кујнските аспиратори се оние кои го одржуваат пумпањето на срцето. Честопати занемарени, аспираторите играат двојна улога, и естетска и во функционала, зголемувајќи го вашето искуство во готвењето...

Домашни обврски

Што има за десерт по вечерата? Беспрекорно чист прибор за јадење!

Крајот на секоја пријатно помината вечер со најблиските често поттикнува и мало потсетување на празнувањата – мијалник полн со садови. Тоа е позната сцена во многу домови, нежно поттурнување назад во реалноста по незаборавно поминатите заеднички моменти. Но, нема...

Домашни обврски  /  Одржување на апаратите

Исчистете го вашиот фрижидер за да имаме чиста планета

На 15 ноември, светот го слави Националниот ден за чистење на фрижидерот. Можеби ќе прашате зошто е потребен ден посветен за оваа работа? Одговорот е: затоа што чистењето на фрижидерот, всушност, придонесува за спречување на создавањето отпад од храна....

Домашни обврски

Рерните на Gorenje го прават животот повкусен

Животот е авантура поврзана со сетилото за вкус! Во текот на нашето динамично секојдневие исполнето со веќе воспоставени рутини, сите ние копнееме по малку едноставност и спокојство. За среќа, рерните на Gorenje се дизајнирани да ви го олеснат животот,...

Дом

Борба со фрлањето храна со помош на фрижидерите на Gorenje

Во време кога цената на храната вртоглаво расте, а од друга страна, и количините на фрлање на отпадоците од храната што ни остануваат , Gorenje фаќа чекор со времето. Нашите неверојатни фрижидери се дизајнирани да го намалат отпадот и...

Домашни обврски

Плоча со вграден аспиратор од Gorenje – совршена комбинација на функционалност и естетика

Во Gorenje се гордееме со креативните инвентивни 2-во-1 апарати за домаќинство, во кои се комбинираат функционалноста и естетиката. Нашата најнова иновација, плочата со вграден аспиратор, не претставува исклучок. Ние разбираме дека вашата кујна е повеќе од само место за...

Дом

Новите фрижидери на Gorenje – големи димензии, голема заштеда

Во Gorenje, секој нов апарат го доживуваме како новороденче. Го дочекуваме на свет со гордост и, како и сите родители, сметаме дека новороденчето е едноставно совршено. Новиот side by side фрижидер не се разликува по тоа. Еве неколку големи...

Домашни обврски

Пет причини зошто големината на индукциските плочи има значење

Кога станува збор за апарати за домаќинство, важна е големината на индукциската плоча. Иако помалите плочи може да бидат погодни во одредени ситуации, располагањето со новата индукциска плоча со голема зона, BigZone, од 23 cm на Gorenje има повеќе...