Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како appliances

Дом

Дали знаете што може да направи вашата вградна микробранова печка?

Прашувате што треба да знаете за вградните микробранови печки? Вградната микробранова печка, можеби, се развила како кујнски апарат кој служи за брзо загревање, пригревање и одмрзнување, но ако сè уште ја користите само за тоа, пропуштате многу работи. Многу...

Дом

Пролетно чистење – дали ве радува?

Пролет. Тоа прекрасно време од годината кога птиците црцорат, нарцисите цветаат и деновите стануваат подолги и потопли. Тоа прекрасно време на повторно раѓање и на нови почетоци. Но, леле … пролетта е и време за пролетно чистење! Пред да...

Дом

Митови за кујната: Каде се вклопува рерната?

Ако планирате или дизајнирате нова кујна, треба да обрнете многу внимание на апаратите и на нивното поставување. Особено на вградната рерна, бидејќи тоа може да има големо влијание на вашиот простор за готвење и врз искуството од готвењето. Секоја...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Како да го складирате вашето омилено овошје и зеленчук

Летото е пред збогување со своите дарови, главно со изобилството овошје и зеленчук, но тоа не е причина да страдате по скапоцените витамини и минерали во текот на следните месеци. Со малку напор и со веќе испробани домашни рецепти,...

Домашни обврски  /  Одржување на апаратите

Вода или мраз во фрижидерот: еве што значи тоа

Таложењето на вода или мраз во фрижидерот никогаш не е добар знак. Еве како можете да го поправите или да го избегнете тоа. Дали некогаш сте се прашале зошто мразот се акумулира во фрижидерот или зошто од него истекува...

Домашни обврски

Дали вашиот фрижидер може да го стори ова?

Опременоста за ладење и замрзнување на производите е главната работа кај секој фрижидер. Сепак, некои го прават тоа подобро од другите, а некои прават дури и повеќе од тоа. Да се избере вистинскиот фрижидер е голема одлука. Можеби сакате...

Домашни обврски  /  Одржување на апаратите

Фрижидерот крева врева? Еве што треба да знаете!

Секогаш кога еден апарат почнува да испушта чудни звуци, тоа можеби нешто ви кажува. Можеби ќе се вознемирите поради тоа, но не кревајте паника и јавете се на овластениот сервис. Посебно кога станува збор за фрижидерите. Во упатството за...

Домашни обврски  /  Одржување на апаратите

Како пиролитичката (самочистечката) рерна може да го промени вашиот живот

Пиролитичката фурна е како магија. Честопати се нарекува рерна за самочистење. Таквата фурна навистина ќе се исчисти самата со минимално учество на корисникот. Како е можно ова и зошто не се сите рерни пиролитички? Тука сме да одговориме на...

Домашни обврски

Ги откриваме сите тајни на магијата на машината за сушење

Луѓето сакаат кога машините работат за нив. Заштедете време со сушење на алиштата со машина за сушење. Со вистинската машина ќе ви биде полесно да се грижите за чисти и негувани алишта во вашиот дом. Кога перете текстил и...

Дом  /  Дом без неред

Дали апаратите за домаќинство можат да заштедат за домаќинството?

Истражувавме, дали – и колку – можете да ги намалите сметките за електрична енергија ако го замените стариот голем апарат за домаќинство со нов поефикасен? Кога ќе се исплати оваа инвестиција? Апаратите за домаќинство се типични потрошувачи на електрична...