Објави означени како diy

Живот со деца  /  Семејство

Активности за време на летниот одмор за вработени родители

Ура, почна летниот распуст! Тоа значи долги денови на безгрижна забава… о, чекајте, тоа важи само за децата, бидејќи сè уште треба да одите на работа и да се грижите за вашите деца додека трае летниот распуст. Грижата за...

Семејство

Неповторлив семеен ден на вљубените

Денот на вљубените не е државен празник во ниту една земја, но сепак многу луѓе го претвораат во шопинг-лудило, прекумерно трошење на честитки, цвеќиња, чоколади и други подароци за своите најблиски. Нашиот рецепт е многу поедноставен и поврзан со...

Семејство

Пет божиќни подароци што нема да влијаат на вашиот буџет

Празниците се време кога нешто се подарува, а ние имаме изненадувања за вас: 5 убави и здрави идеи за божиќни подароци кои можете сами да ги подготвите и кои ќе ги развеселат вашите најблиски, ќе им дадат нешто лично...

Семејство  /  Совети за забава

3 активности со мраз за деца

Активностите со мраз се совршен начин да ги држите вашите деца релаксирани и да им овозможите забава во жешките летни месеци. Еве три едноставни активности што ќе ги обожаваат. И најдобриот дел: сè што ви треба за нив е...

Семејство  /  Совети за забава

3 едноставни сензорни активности за деца

Занимавањето на децата, особено за време на долгите зимски вечери, понекогаш може да се покаже како голем предизвик. Сите книги се прочитани, коцките наредени, принцезите спасени. Но ви требаат само неколку обични кујнски состојки за овие сензорни активности, кои...

Семејство

Направете торта во форма на срце за роденденот на вашата ќерка

Ние направивме еден едноставен блог-пост како да направите колач во облик на срце во три лесни чекори. На пример, ако вашата ќерка сака да има колач во облик на срце за својот роденден, а вие немате вистинска тава за...