Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како christmas

Семејство

Пет божиќни подароци што нема да влијаат на вашиот буџет

Празниците се време кога нешто се подарува, а ние имаме изненадувања за вас: 5 убави и здрави идеи за божиќни подароци кои можете сами да ги подготвите и кои ќе ги развеселат вашите најблиски, ќе им дадат нешто лично...

Едноставни рецепти  /  Храна

Зимски коктел со кокос

Во празничната сезона, имате време да го направите овој празничен коктел и да уживате во него за време на новогодишните празници.

Семејство

Божиќниот дух доаѓа за сите оние кои се подготвуваат за Божиќ

Секогаш е добра идеја однапред да испланирате каде и како ќе ги поминете празниците. Тоа ќе ви заштеди многу енергија и непотребни нервози. Еве неколку совети за тоа како да го подготвите вашиот дом за празниците, така што празничниот...

Храна

Божиќни колачи во форма на новогодишна елка

Овие навистина слатки колачиња не само што лесно се подготвуваат, туку се и исклучително убав домашен подарок што можете да го подготвите заедно со вашите најмали.

Едноставни рецепти  /  Храна

Празнични стапчиња од колач со ѓумбир

Нема нешто што повеќе ги симболизира Божиќ и новогодишните празници од колачиња со ѓумбир. Полни со вкусни зачини и прелиени со украсни празнични декорации, овие едноставни стапчиња од колач со ѓумбир се совршен десерт што можете да го подготвите...

Семејство

Како да го внесете празничниот дух во вашето семејство

Магијата што ја носи сезоната на празниците е безценета. Создава посебна атмосфера и ги зближува семејството и пријателите. Ја инспирира нашата фантазија и креативните вештини и носи драгоцени можности за квалитетно време поминато со децата. Ако сè уште не...