Објави означени како kolačići

Едноставни рецепти  /  Храна

Празнични стапчиња од колач со ѓумбир

Нема нешто што повеќе ги симболизира Божиќ и новогодишните празници од колачиња со ѓумбир. Полни со вкусни зачини и прелиени со украсни празнични декорации, овие едноставни стапчиња од колач со ѓумбир се совршен десерт што можете да го подготвите...

Едноставни рецепти  /  Храна

Пуслици

Толку класичен, но сепак толку едноставен десерт! Можете да ги направите заедно со Вашите деца. Пуслиците потсетуваат на пролет и на романтични моменти. Слатки, лесни и привлечни за гледање. Исто така можете да ги користите како украс на торти...

Едноставни рецепти  /  Храна

Крцкави колачиња со лимон

Овој рецепт ќе ве спаси кога ќе ви се најават неочекувани гости, бидејќи ви се потребни само пет состојки кои сигурно се наоѓаат во вашиот шкаф и во фрижидерот. Тие се исто така одличен избор кога печете со деца,...

Едноставни рецепти  /  Храна

Колачи за 15 минути

Дали честопати чувствувате дека ви недостига време да направите некои од вашите омилени рецепти? Имаме одлично решение за печење вкусни колачи што ќе ви заштедат време и ќе измамат „вкусна“ насмевка на вашето лице. Што може да биде порелаксирано...