Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како chocolate

Едноставни рецепти  /  Храна

Топло чоколадо и маршмало

Да, можете да се збогувате со вашата диета откако ќе го испиете ова вкусно топло чоколадо. Но, затоа зимата е период за тоа!

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански мајмун-мафини

Овие вкусни чоколадни мафини во облик на симпатични мајмуни ќе бидат тема на разговор по секое роденденско прославување на кое ќе се појават.

Едноставни рецепти  /  Храна

Чоколадна торта со остаток од ориз

Претворете го остатокот од оризот во вкусна чоколадна торта. Колачот може да го чувате во фрижидер до 3 дена, но сигурни сме дека ќе го изедете многу брзо.

Едноставни рецепти  /  Храна

Чоколадно брауни

Користете го овој рецепт и направете одлично чоколадно брауни. Овие неодоливи торти лесно се прават и можат да го претворат вашиот лош ден во добар. Не двоумете се и пробајте ги додека сѐ уште се топли. Послужете со топка...

Едноставни рецепти  /  Храна

Чоколадна маска за подмладување

Ова е прекрасен рецепт… за вашата кожа! Какаото, како еден од најмоќните антиоксиданти и, што е уште поважно, витална состојка во чоколадото, содржи формула против стареење која ќе направи вашата кожа да изгледа помладо. Затоа, какаото е одлична состојка...

Едноставни рецепти  /  Храна

Совршено чоколадно брауни

Нека овој совет биде посебен, затоа што секогаш треба да оставите простор за чоколадно задоволство. Вашето чоколадно брауни сигурно ќе биде посебно, ако не сте премногу загрижени за чоколадото и можното влијание врз вашиот режим на исхрана. Сепак, оставете...