Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како recipes

Едноставни рецепти  /  Храна

Закуска од чудовишни браунис-колачиња

Trick or treat? Направете ја оваа Ноќ на вештерките уште повозбудлива со нашите чудовишни браунис-колачиња. Совршени за страшната забава или за споделување со семејството, овие забавни уживања се исто толку прекрасни колку што се и вкусни.

Едноставни рецепти  /  Храна

Салата од краставица, маслинки и леќа

Доцен ручек, вечера или нешто помеѓу. Оваа салата, која се сервира како предјадење, како ладен оброк, со брз прелив што содржи оцет, зелена леќа, каламата маслинки, свежа краставица и фета-сирење, е совршена за секоја пригода и во секое годишно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански куглоф

Вкусното словенечко велигденско празнично слатко задоволство е куглоф со ореви и мора да биде на сечија трпеза по овој повод. Традиционалниот куглоф е направен од меко и воздушесто тесто, полнето со фил од ореви или лешници. Ајде да направиме...

Едноставни рецепти  /  Храна

Пита со јаболка

Исклучително вкусно јадење подготвено со домашни тенки кори и фил од јаболка. Леснотијата на печење е клучот за среќата – се подготвува само во еден сад за целото семејство.

Едноставни рецепти  /  Храна

Чоколадно брауни

Користете го овој рецепт и направете одлично чоколадно брауни. Овие неодоливи торти лесно се прават и можат да го претворат вашиот лош ден во добар. Не двоумете се и пробајте ги додека сѐ уште се топли. Послужете со топка...

Едноставни рецепти  /  Храна

Вкусен лосос со јаворов сируп

Подготвен со минимум состојки и малку валкани садови, овој вкусен лосос е совршен оброк, особено кога е послужен со едноставна салата.

Едноставни рецепти  /  Храна

Тестенини од ориз со грашок и рикота

Овие здрави тестенини се подготвуваат во едно тенџере ќе бидат подготвени за јадење за не повеќе од 15 минути.

Едноставни рецепти  /  Храна

Фокача

Зошто да купувате фокача кога може лесно да си ја направите сами? Овој рустикален италијански леб, попрскан со морска сол и свеж рузмарин лесно е да се направи и неговиот вкус е многу многу богат. Добро оди со многу...

Едноставни рецепти  /  Храна

Печени компири

Вкусни и едноставни крцкави компири! Совршени како гарнир или како главно јадење придружено со чинија салата за љубителите на компири.

Едноставни рецепти  /  Храна

Како да направите совршено смути

Пролетта е зад аголот и би било штета да не се искористи најголемиот дел од изобилството од свежи производи што доаѓаат со неа. Постојат бесконечни начини да се искористат благородните дарови на природата, но не се сите од нив...