Објави означени како salad

Храна

Летен рецепт за салата со фета-сирење на скара

Пробајте од вкусните залаци и уживајте во патувањето спакувано во нивниот вкус, што претставува совршена подготвен оброк за зафатени луѓе кои секогаш се во движење. Подгответе се да се препуштите на ова свежо и живописно задоволство, поттикнувајќи ги вашите...

Храна

Рецепт за летна салата панзанела

Поздравете го летото на чинија! Подгответе ја оваа салата, земете ќебе за пикник и уживајте во летното сонце во друштво на вашите најблиски со одлична храна.

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за тропска салата со прелив од кари

Подготвени сте да го почувствувате сончевиот сјај? Оваа тропска салата со прелив од кари, што сигурно ќе ве освои, е направена со свеж, крцкав зеленчук и прелиена со лут, зачинет прелив од кари.

Едноставни рецепти  /  Храна

Салата од краставица, маслинки и леќа

Доцен ручек, вечера или нешто помеѓу. Оваа салата, која се сервира како предјадење, како ладен оброк, со брз прелив што содржи оцет, зелена леќа, каламата маслинки, свежа краставица и фета-сирење, е совршена за секоја пригода и во секое годишно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Крцкава чинија со киноа

Крцкав зеленчук, киноа и кремаст сос со таан – оваа салата е совршен ручек.

Едноставни рецепти  /  Храна

Отворен сендвич со салата од јајца

Ако сте подготвиле малку повеќе велигденски јајца, ви даваме идеи за тоа како да ги користите и да подготвите вкусен лесен оброк.

Едноставни рецепти  /  Храна

Капресе салата со лубеница и јагоди

Токму она што ви треба за тој топол летен ден – брза и лесна салата, со неколку сезонски состојки и полн вкус за уживање.

Едноставни рецепти  /  Храна

Пролетна салата

Овoj едноставeн гарнир претставува „Пролет во чинијата“ и може да стане славна салата за многу различни пригоди или за какво било пролетно дружење. Свежо, вкусно и пред сѐ – убаво на око.