Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како jaja

Едноставни рецепти  /  Храна

Отворен сендвич со салата од јајца

Ако сте подготвиле малку повеќе велигденски јајца, ви даваме идеи за тоа како да ги користите и да подготвите вкусен лесен оброк.

Едноставни рецепти  /  Храна

Пуслици

Толку класичен, но сепак толку едноставен десерт! Можете да ги направите заедно со Вашите деца. Пуслиците потсетуваат на пролет и на романтични моменти. Слатки, лесни и привлечни за гледање. Исто така можете да ги користите како украс на торти...

Едноставни рецепти  /  Храна

Фритата со печурки и сланина

Печурки, сланина и сирење? Зошто да не ни се допадне? Оваа фритата е вистинскиот избор за неделен ручек или лесна вечера за викенд.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вкусни мафини со сланина, сирење и јајца за само 15 минути

Нема ништо посимпатично од брз појадок како мафини од сланина, сирење и јајца. Тие ги содржат сите видови хранливи состојки што ви се потребни за појадок. Можеби ова би можело да биде вашиот омилен појадок. Ќе бидете изненадени од...