Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како simple recipes

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Едноставни рецепти  /  Храна

Ќофтиња од компири со индиски зачини

Љубители на лесниот начин за подготовка на рецепти и на индиски зачини, ние го имаме рецептот токму за вас! Овие ќофтиња од компири со индиски зачини се совршени за напорните денови, кога сакате вкусна храна, но немате многу слободно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Зимски коктел со кокос

Во празничната сезона, имате време да го направите овој празничен коктел и да уживате во него за време на новогодишните празници.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вкусна супа од зелка

Супата е секогаш многу добар избор за студените денови или за деновите кога ни треба нешто здраво и топло. Супата е едноставно јадење, но ќе ги воодушеви и најпребирливите љубители на храна. Може да се подготви во неколку чекори...

Едноставни рецепти  /  Храна

Салата од краставица, маслинки и леќа

Доцен ручек, вечера или нешто помеѓу. Оваа салата, која се сервира како предјадење, како ладен оброк, со брз прелив што содржи оцет, зелена леќа, каламата маслинки, свежа краставица и фета-сирење, е совршена за секоја пригода и во секое годишно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Киш со кора од сладок компир

Вкусен рецепт за совршено летно јадење што може да се јаде топло или ладно. Направен со сезонски состојки за оригинален вкус, овој рецепт е лесен за правење, а најдобро е да се сервира со салата од домати.

Едноставни рецепти  /  Храна

Шарен ролат од јагоди

Овој ролат од јагоди е квинтесенцијален летен десерт. Ролатите секогаш се воодушевувачки, но овој е особено освежувачки. Лесен и воздушен сунѓер завиткан околу сладок изматен шлаг и фил од свежа јагода. Неодоливо!

Едноставни рецепти  /  Храна

Шарена паста со кремаст тофу сос

Овој едноставен кремаст шарен оброк е лесен и вкусен. Уживајте во кремастиот сос од тофу и пропржени печурки. Секојдневен оброк што ќе ве расположи и ќе ве засити.

Едноставни рецепти  /  Храна

Супа од пченка и кокос

Oсвежителна и слатка супа е секогаш извонреден избор за брз и вкусен оброк. Оваа супа ќе ги воодушеви дури и најпребирливите гурмани, бидејќи рецептот претставува комбинација од освежувачки, но кремасти состојки, соодветни и за предјадење и за лесно главно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански куглоф

Вкусното словенечко велигденско празнично слатко задоволство е куглоф со ореви и мора да биде на сечија трпеза по овој повод. Традиционалниот куглоф е направен од меко и воздушесто тесто, полнето со фил од ореви или лешници. Ајде да направиме...