Објави означени како vegan

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Едноставни рецепти  /  Храна

Ќофтиња од компири со индиски зачини

Љубители на лесниот начин за подготовка на рецепти и на индиски зачини, ние го имаме рецептот токму за вас! Овие ќофтиња од компири со индиски зачини се совршени за напорните денови, кога сакате вкусна храна, но немате многу слободно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански куглоф

Вкусното словенечко велигденско празнично слатко задоволство е куглоф со ореви и мора да биде на сечија трпеза по овој повод. Традиционалниот куглоф е направен од меко и воздушесто тесто, полнето со фил од ореви или лешници. Ајде да направиме...

Едноставни рецепти  /  Храна

Овесна каша со боровинки

Времето повеќе нема да биде изговор за нездрав појадок наутро. За подготвувањето на оваа вкусна овесна каша која се остава да кисне преку ноќ ќе ви бидат потребни само 5 минути навечер и наутро ќе биде подготвена за појадок....