Објави означени како dessert

Совети и трикови  /  Храна

Рецепт за неодолива облаковидна чоколадна торта

Оваа торта ќе направи да се чувствувате како да сте на деветто небо! Пробајте го овој рецепт следниот пат кога ќе посакате неверојатно лесна и мека текстура, во комбинација со богат вкус на чоколадо.

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусни црвенокадифести тартуфи

Споделете ја љубовта на овој Ден на вљубените во форма на црвенокадифести тартуфи со кои вашите најблиски нема да можат да се наситат. Со богато, кремаво полнење и со нежнокрцкава обвивка, тие сигурно ќе ги импресионираат сите завршетоци на...

Храна

Рецепт за чизкејк од кокос со боровинки

Има моменти кога ви треба малку сладост во вашиот живот – еден од оние мигови кога надвор сѐ е замрзнато и ви треба малку развеселување. Додадете му малку поразличен вкус на вашиот ден со нашиот рецепт за сладок чизкејк...

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вафли со сос од вишни

Задоволете ја вашата потреба за благо со неодоливи вафли прелиени со сос од вишни и сладолед. Одличен начин да го искористите максимумот од летните производи!

Едноставни рецепти  /  Храна

Тирамису од јагоди

Тирамису од јагоди? Секако! Земете ги состојките и подгответе се да го создадете овој неодолив овошен десерт.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Домашни обврски  /  Храна  /  Домашни обврски

Неодолив десерт за денот на вљубените: Еклери со малини

Оваа лесна и крцкава верзија на класичните еклери е полнета со крем од малини направен со вкусни малини за концентриран вкус и со розова нијанса. Подгответе се да создадете вкусен десерт на кој никој нема да може да му...

Едноставни рецепти  /  Храна

Шарен ролат од јагоди

Овој ролат од јагоди е квинтесенцијален летен десерт. Ролатите секогаш се воодушевувачки, но овој е особено освежувачки. Лесен и воздушен сунѓер завиткан околу сладок изматен шлаг и фил од свежа јагода. Неодоливо!

Едноставни рецепти  /  Храна

Суфле од јагоди

Овој вкусен и привлечен десерт може да биде нешто со што би можеле да ја изненадите саканата личност. Само неколку состојки и едноставна подготовка можат да го направат магија. Послужете го овој рецепт на тој посебен ден и набљудувајте...