Објави означени како dessert

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вафли со сос од вишни

Задоволете ја вашата потреба за благо со неодоливи вафли прелиени со сос од вишни и сладолед. Одличен начин да го искористите максимумот од летните производи!

Едноставни рецепти  /  Храна

Тирамису од јагоди

Тирамису од јагоди? Секако! Земете ги состојките и подгответе се да го создадете овој неодолив овошен десерт.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Храна

Неодолив десерт за денот на вљубените: Еклери со малини

Оваа лесна и крцкава верзија на класичните еклери е полнета со крем од малини направен со вкусни малини за концентриран вкус и со розова нијанса. Подгответе се да создадете вкусен десерт на кој никој нема да може да му...

Едноставни рецепти  /  Храна

Шарен ролат од јагоди

Овој ролат од јагоди е квинтесенцијален летен десерт. Ролатите секогаш се воодушевувачки, но овој е особено освежувачки. Лесен и воздушен сунѓер завиткан околу сладок изматен шлаг и фил од свежа јагода. Неодоливо!

Едноставни рецепти  /  Храна

Суфле од јагоди

Овој вкусен и привлечен десерт може да биде нешто со што би можеле да ја изненадите саканата личност. Само неколку состојки и едноставна подготовка можат да го направат магија. Послужете го овој рецепт на тој посебен ден и набљудувајте...

Едноставни рецепти  /  Храна

Крем карамел

Еден миг на усните, засекогаш во вашето сеќавање. Овој десерт ќе ве одведе во врвната школа на готвачи.