Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како fruit

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за тропска салата со прелив од кари

Подготвени сте да го почувствувате сончевиот сјај? Оваа тропска салата со прелив од кари, што сигурно ќе ве освои, е направена со свеж, крцкав зеленчук и прелиена со лут, зачинет прелив од кари.

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Едноставни рецепти  /  Храна

Тирамису од јагоди

Тирамису од јагоди? Секако! Земете ги состојките и подгответе се да го создадете овој неодолив овошен десерт.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Едноставни рецепти  /  Храна

Овесна каша со боровинки

Времето повеќе нема да биде изговор за нездрав појадок наутро. За подготвувањето на оваа вкусна овесна каша која се остава да кисне преку ноќ ќе ви бидат потребни само 5 минути навечер и наутро ќе биде подготвена за појадок....

Совети и трикови  /  Храна

Здрава храна за грицкање за заштита на забите на членовите во вашето семејство

Колку пати се случило со членовите на вашето семејство во потрага по нешто слатко за јадење? Сигурни сме дека тоа е многу вообичаен случај. Што е со поздравите замени за храната со шеќери што може да ја најдете во...

Едноставни рецепти  /  Храна

Како да направите совршено смути

Пролетта е зад аголот и би било штета да не се искористи најголемиот дел од изобилството од свежи производи што доаѓаат со неа. Постојат бесконечни начини да се искористат благородните дарови на природата, но не се сите од нив...

Дом

Зошто домашно одгледуваното овошје и зеленчук е најдобро

Дали некогаш сте пробале домашен домат и сте забележале дека тој е многу повкусен од оние што обично би ги купиле во продавницата? Многу луѓе ја прават оваа разлика, но само малкумина од нив имаат храброст и подготвеност да...

Совети и трикови  /  Храна

Најдобри начини за чување зеленчук и овошје за зима

Пролетта и летото не само што ни овозможуваат благодат кога имаме сончевото време и релаксираната атмосфера, туку тие исто така ни нудат изобилство од сочно овошје и зеленчук. Тука се црешите, сливите и разни видови бобинки, па домати, краставици...

Едноставни рецепти  /  Храна

Освежувачки и вкусни коцки лед

Замрзнатите коцки лед не само што ќе ве освежат вас и вашите деца, туку и ќе ѝ додадат поголема хранливост на обичната чаша вода. Во исто време, тие изгледаат привлечни и може да ги направите навистина брзо заедно со...