Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како sweet

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вкусен омлет како овошен колач

Вкусете ја сладоста на летото со овој лесен и супер вкусен рецепт за омлет како овошен колач. Летото не мора никогаш да заврши!

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за вафли со сос од вишни

Задоволете ја вашата потреба за благо со неодоливи вафли прелиени со сос од вишни и сладолед. Одличен начин да го искористите максимумот од летните производи!

Едноставни рецепти  /  Храна

Тирамису од јагоди

Тирамису од јагоди? Секако! Земете ги состојките и подгответе се да го создадете овој неодолив овошен десерт.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански чоколаден тарт од фстаци

Ако треба да ја прикажете пролетта како десерт, овој вегански чоколаден тарт од фстаци би го претставувал токму тоа! Вкусната комбинација од чоколадо и свежи бобинки ќе ги натера вашите пријатели дегустатори на вкусови секогаш да посакуваат повеќе.

Едноставни рецепти  /  Храна

Шарен ролат од јагоди

Овој ролат од јагоди е квинтесенцијален летен десерт. Ролатите секогаш се воодушевувачки, но овој е особено освежувачки. Лесен и воздушен сунѓер завиткан околу сладок изматен шлаг и фил од свежа јагода. Неодоливо!

Едноставни рецепти  /  Храна

Суфле од јагоди

Овој вкусен и привлечен десерт може да биде нешто со што би можеле да ја изненадите саканата личност. Само неколку состојки и едноставна подготовка можат да го направат магија. Послужете го овој рецепт на тој посебен ден и набљудувајте...

Храна

Божиќни колачи во форма на новогодишна елка

Овие навистина слатки колачиња не само што лесно се подготвуваат, туку се и исклучително убав домашен подарок што можете да го подготвите заедно со вашите најмали.

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански мајмун-мафини

Овие вкусни чоколадни мафини во облик на симпатични мајмуни ќе бидат тема на разговор по секое роденденско прославување на кое ќе се појават.

Едноставни рецепти  /  Храна

Мали пити од јаболка и карамел во форма на ружа

Совршен избор на десерт кога сакате да оставите добар впечаток. И, не мора никому да му кажувате колку едноставно можат да се направат овие мали пити. Вашата тајна е безбедна со нас.

Едноставни рецепти  /  Храна

Карневалско печиво

Овие вкусни колачи традиционално се служат во Словенија за време на карневалот. Тие толку лесно се прават, а уште полесно е да уживате во нив!