Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како smoothie

Едноставни рецепти  /  Храна

Како да направите совршено смути

Пролетта е зад аголот и би било штета да не се искористи најголемиот дел од изобилството од свежи производи што доаѓаат со неа. Постојат бесконечни начини да се искористат благородните дарови на природата, но не се сите од нив...

Едноставни рецепти  /  Храна

Смути за детоксикација од ананас и банана

Смутито за детоксикација е лесен и вкусен начин да го исчистите вашето тело од токсините и помага брзо да ја намалите телесната тежина. Тоа обично содржи свеж зеленчук и овошје и може да се направи со обичен блендер. Смутито...

Едноставни рецепти  /  Храна

Едноставни смути и сладоледи

Милкшејк од малини 2 филџани сок од брусница 175 g малини (свежи или замрзнати) 1 филџан млеко (или бадемово млеко) 1 филџан јогурт 1 лажица кафеав шеќер или стевиа * Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте....