Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како banana

Едноставни рецепти  /  Храна

Вегански мајмун-мафини

Овие вкусни чоколадни мафини во облик на симпатични мајмуни ќе бидат тема на разговор по секое роденденско прославување на кое ќе се појават.

Едноставни рецепти  /  Храна

Смути за детоксикација од ананас и банана

Смутито за детоксикација е лесен и вкусен начин да го исчистите вашето тело од токсините и помага брзо да ја намалите телесната тежина. Тоа обично содржи свеж зеленчук и овошје и може да се направи со обичен блендер. Смутито...

Храна

Дали знаевте дека вашиот фрижидер нема да прифати каква било храна со раширени раце?

Кога станува збор за здрав оброк, богат со витамини, еден од најефикасните апарати за домаќинство за оваа намена е вашиот фрижидер. Може да го наречете ваш најдобар пријател на кого што помислувате секојпат кога ќе подготвите оброк. Па може,...

Едноставни рецепти  /  Храна

Колачи за 15 минути

Дали честопати чувствувате дека ви недостига време да направите некои од вашите омилени рецепти? Имаме одлично решение за печење вкусни колачи што ќе ви заштедат време и ќе измамат „вкусна“ насмевка на вашето лице. Што може да биде порелаксирано...