Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како apple

Едноставни рецепти  /  Храна

Пита со јаболка

Исклучително вкусно јадење подготвено со домашни тенки кори и фил од јаболка. Леснотијата на печење е клучот за среќата – се подготвува само во еден сад за целото семејство.

Едноставни рецепти  /  Храна

Мали пити од јаболка и карамел во форма на ружа

Совршен избор на десерт кога сакате да оставите добар впечаток. И, не мора никому да му кажувате колку едноставно можат да се направат овие мали пити. Вашата тајна е безбедна со нас.

Едноставни рецепти  /  Храна

Едноставни смути и сладоледи

Милкшејк од малини 2 филџани сок од брусница 175 g малини (свежи или замрзнати) 1 филџан млеко (или бадемово млеко) 1 филџан јогурт 1 лажица кафеав шеќер или стевиа * Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте....