Објави означени како yoghurt

Едноставни рецепти  /  Храна

Овесна каша со боровинки

Времето повеќе нема да биде изговор за нездрав појадок наутро. За подготвувањето на оваа вкусна овесна каша која се остава да кисне преку ноќ ќе ви бидат потребни само 5 минути навечер и наутро ќе биде подготвена за појадок....

Едноставни рецепти  /  Храна

Пудинг со манго и ориз

Без глутен, егзотичен и природно благ, овој вкусен десерт е исто така совршена закуска за деца кои имаат потреба од зголемување на енергијата.

Едноставни рецепти  /  Храна

Едноставни смути и сладоледи

Милкшејк од малини 2 филџани сок од брусница 175 g малини (свежи или замрзнати) 1 филџан млеко (или бадемово млеко) 1 филџан јогурт 1 лажица кафеав шеќер или стевиа * Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте....

Едноставни рецепти  /  Храна

Јогурт со боровинки или со овес

Препорака за рерната: КОЛИЧИНА ГРЕЈАЧ ТЕМПЕРАТУРА ВРЕМЕ НА ГОТВЕЊЕ САД BAKING LEVEL рецепт топол воздух 40 ° 240 мин. плитка тава за печење 3