Објави означени како vegetarian

Едноставни рецепти  /  Храна

Суфле од јагоди

Овој вкусен и привлечен десерт може да биде нешто со што би можеле да ја изненадите саканата личност. Само неколку состојки и едноставна подготовка можат да го направат магија. Послужете го овој рецепт на тој посебен ден и набљудувајте...

Едноставни рецепти  /  Храна

Овесна каша со боровинки

Времето повеќе нема да биде изговор за нездрав појадок наутро. За подготвувањето на оваа вкусна овесна каша која се остава да кисне преку ноќ ќе ви бидат потребни само 5 минути навечер и наутро ќе биде подготвена за појадок....

Едноставни рецепти  /  Храна

Суфле од зеленчук

Во ред, веќе е јануари, време е да се јаде нешто здраво. За да се изгради силен имунолошки систем и да се спасите од вирусите, храната што ја консумирате треба да содржи витамини и минерали. Пробајте го ова суфле...