Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како ginger

Едноставни рецепти  /  Храна

Празнични стапчиња од колач со ѓумбир

Нема нешто што повеќе ги симболизира Божиќ и новогодишните празници од колачиња со ѓумбир. Полни со вкусни зачини и прелиени со украсни празнични декорации, овие едноставни стапчиња од колач со ѓумбир се совршен десерт што можете да го подготвите...

Едноставни рецепти  /  Храна

Најдобри пијалаци за зимската меланхолија

Овие слатки, топли и вкусни пијалаци се вистинскиот избор за студените и мрачни зимски денови. ТОПЛО ЧОКОЛАДО СО ЦИМЕТ Среќа во чаша! Заборавете го броењето калории и само уживајте во овој богат и вкусен пијалак што ќе направи секој...

Едноставни рецепти  /  Храна

Едноставни смути и сладоледи

Милкшејк од малини 2 филџани сок од брусница 175 g малини (свежи или замрзнати) 1 филџан млеко (или бадемово млеко) 1 филџан јогурт 1 лажица кафеав шеќер или стевиа * Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте....