Објави означени како coconut

Едноставни рецепти  /  Храна

Зимски коктел со кокос

Во празничната сезона, имате време да го направите овој празничен коктел и да уживате во него за време на новогодишните празници.

Едноставни рецепти  /  Храна

Супа од пченка и кокос

Oсвежителна и слатка супа е секогаш извонреден избор за брз и вкусен оброк. Оваа супа ќе ги воодушеви дури и најпребирливите гурмани, бидејќи рецептот претставува комбинација од освежувачки, но кремасти состојки, соодветни и за предјадење и за лесно главно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Закуска од риба со запечен кокос

Подготвени сте за здрав, но вкусен оброк или лесна вечера? Крцкави однадвор, но сочни одвнатре, оваа закуска со печен крцкав кокос лесно се подготвува. Вие едноставно не можете да погрешите со овој вкусен и едноставен рецепт. Сигурни сме дека...

Едноставни рецепти  /  Храна

Крем супа од тиквички и кокосово млеко

Оваа супа се служи додека е топла, но исто така, во топлите денови, можете да уживате во неа кога е разладена.