Објави означени како corn

Храна

Совршен пролетен рецепт – палента со печен аспарагус

Пролетта пристигна, а исто така, и една од најраните пролетни култури – аспарагусот. Овие нежни стебленца претставуваат една намирница во која можете да уживате на најразновиден начин, консумирајќи ја во сурова, варена или печена форма, самостојно, или совршено вклопувајќи...

Едноставни рецепти  /  Храна

Супа од пченка и кокос

Oсвежителна и слатка супа е секогаш извонреден избор за брз и вкусен оброк. Оваа супа ќе ги воодушеви дури и најпребирливите гурмани, бидејќи рецептот претставува комбинација од освежувачки, но кремасти состојки, соодветни и за предјадење и за лесно главно...