Slovenija | Magyarország | Hrvatska | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Северна Македонија | Danmark | Norge | Sverige

Зимски коктел со кокос

Zimsko kokito

Во празничната сезона, имате време да го направите овој празничен коктел и да уживате во него за време на новогодишните празници.

Состојки

  • 350 мл темен рум
  • 2 стапчиња цимет
  • 300 мл засладено кондензирано млеко
  • 400 мл крем од кокос
  • 400 мл кокосово млеко
  • 130 мл млеко во прав
  • ½ лажичка морско оревче
  • ½ лажичка цимет
  • ½ лажичка екстракт од ванила
  • 4 лажици рендан кокос

Метод

Додадете 2 стапчиња цимет во 350 мл темен рум. Во блендер истурете 400 мл крем од кокос. Додадете 300 мл засладено кондензирано млеко, 400 мл кокосово млеко, 130 мл млеко во прав, ½ лажичка мелен цимет и изрендајте ½ лажичка морско оревче и додадете ½ лажичка екстракт од ванила. Сите состојки се мешаат. Истурете го пијалакот во бокал и промешајте. Ладете го 4 часа или оставете го во фрижидер преку ноќ. Измешајте го пред сервирање.

#Instalove

Side by side комбинираните фрижидери се крајниот избор за секој кој сака удобен и ефикасен начин за да ја зачува свежината на својата храна. Комбинирајќи го модерниот дизајн со моќната технологија и пространата внатрешност, овие апарати нудат лесно достапно и добро организирано складирање на сите ваши намирници. Не е ни чудо што веднаш ќе се вљубите во нив.Прочитај повеќе
Сподели:

Можеби би сакале да прочитате