Објави означени како soup

Едноставни рецепти  /  Храна

Вкусна супа од зелка

Супата е секогаш многу добар избор за студените денови или за деновите кога ни треба нешто здраво и топло. Супата е едноставно јадење, но ќе ги воодушеви и најпребирливите љубители на храна. Може да се подготви во неколку чекори...

Едноставни рецепти  /  Храна

Супа од пченка и кокос

Oсвежителна и слатка супа е секогаш извонреден избор за брз и вкусен оброк. Оваа супа ќе ги воодушеви дури и најпребирливите гурмани, бидејќи рецептот претставува комбинација од освежувачки, но кремасти состојки, соодветни и за предјадење и за лесно главно...

Едноставни рецепти  /  Храна

Крем супа од тиквички и кокосово млеко

Оваа супа се служи додека е топла, но исто така, во топлите денови, можете да уживате во неа кога е разладена.