Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како avocado

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за тропска салата со прелив од кари

Подготвени сте да го почувствувате сончевиот сјај? Оваа тропска салата со прелив од кари, што сигурно ќе ве освои, е направена со свеж, крцкав зеленчук и прелиена со лут, зачинет прелив од кари.

Едноставни рецепти  /  Храна

Топ 5 идеи за тост со авокадо

Авокадо тост – здрав, модерен и толку добар. Ние собравме пет рецепти за тост од авокадо: 1. Едноставен. Ставете го тенко сечканото или истолченото авокадо на тост лепче од цело житно зрно и на врвот ставете поширано јајце. 2....

Едноставни рецепти  /  Храна

Чоколадна маска за подмладување

Ова е прекрасен рецепт… за вашата кожа! Какаото, како еден од најмоќните антиоксиданти и, што е уште поважно, витална состојка во чоколадото, содржи формула против стареење која ќе направи вашата кожа да изгледа помладо. Затоа, какаото е одлична состојка...

Едноставни рецепти  /  Храна

Намаз од авокадо за 5 минути

Јануари, совршен месец за да почнете да работите на вашите одлуки во новата година. И да, тоа важи и за вашите навики во исхраната. Декември беше тежок, сите тие забави, прекрасната храна и пијалаци. Сега е време да се...