Објави означени како holidays

Семејство

Велигден – време за стари и нови обичаи

За многу луѓе низ светот, Велигден е нивниот омилен празник од различни причини. Пред сè, се слави Воскресението на Исус, но станува збор и за празник и прослава на пролетта и на новите почетоци; празник и славење на семејството...

Едноставни рецепти  /  Храна

Закуска од чудовишни браунис-колачиња

Trick or treat? Направете ја оваа Ноќ на вештерките уште повозбудлива со нашите чудовишни браунис-колачиња. Совршени за страшната забава или за споделување со семејството, овие забавни уживања се исто толку прекрасни колку што се и вкусни.

Семејство

Божиќниот дух доаѓа за сите оние кои се подготвуваат за Божиќ

Секогаш е добра идеја однапред да испланирате каде и како ќе ги поминете празниците. Тоа ќе ви заштеди многу енергија и непотребни нервози. Еве неколку совети за тоа како да го подготвите вашиот дом за празниците, така што празничниот...

Едноставни рецепти  /  Храна

Празнични стапчиња од колач со ѓумбир

Нема нешто што повеќе ги симболизира Божиќ и новогодишните празници од колачиња со ѓумбир. Полни со вкусни зачини и прелиени со украсни празнични декорации, овие едноставни стапчиња од колач со ѓумбир се совршен десерт што можете да го подготвите...

Семејство

Како да го внесете празничниот дух во вашето семејство

Магијата што ја носи сезоната на празниците е безценета. Создава посебна атмосфера и ги зближува семејството и пријателите. Ја инспирира нашата фантазија и креативните вештини и носи драгоцени можности за квалитетно време поминато со децата. Ако сè уште не...