Објави означени како home

Дом

Среќата е во малите нешта

Честопати тежнееме да чекаме или да се фокусираме на големи животни настани, како што се свадби, раѓања, родендени, дипломи, основање дом или унапредување на работа. Но, животот навистина го сочинуваат мали нешта, испреплетени во една поголема целина. Не ги...

Дом

Чук, чук, има ли некој? Ултра чисти машини за миење садови!

Сфативме дека, веројатно, не сакате да читате уште една статија за неверојатните карактеристики на генерацијата на машини за миење садови Gorenje UltraClean. Бидејќи, иако овие статии придонесуваат миењето садови да изгледа ултра лесно, брзо и ефикасно, тие сепак се...

Семејство  /  Совети за забава

Летниот период може да биде и време за игра и време за учење

Со оглед на тоа што летото и одморите се веднаш зад аголот, децата со нетрпение очекуваат да одат боси, да берат цреши директно од дрво, да јадат сладолед за вечера (а понекогаш, исто така, и за појадок) и да...

Дом

Перење без бактерии гарантирано со Intertek сертификат

Ајде да зборуваме за една не толку забавна, но многу важна тема поврзана со благосостојбата – бактерии, вируси и габи. Сепак останете со нас! Ќе видите дека некои од нашите машини за перење поседуваат совршено оружје за да ги...

Дом  /  Дом без неред

Дали апаратите за домаќинство можат да заштедат за домаќинството?

Истражувавме, дали – и колку – можете да ги намалите сметките за електрична енергија ако го замените стариот голем апарат за домаќинство со нов поефикасен? Кога ќе се исплати оваа инвестиција? Апаратите за домаќинство се типични потрошувачи на електрична...

Дом

Достигнете повисоко ниво на енергетска ефикасност во кујната

За многумина, користењето на електричната енергија се сфаќа како вообичаена работа, но сепак сите ги креваат веѓите кога ќе добијат високи сметки за потрошената електрична енергија. Во изминатите месеци, повеќето од нас работеа и престојуваа во своите домови, што...

Дом

Нов тренд: Апаратите за домаќинството, два во едно или три во едно, ќе ви заштедат простор, време и пари!

Бројни апарати за домаќинство се користат во едно типично домаќинство, бидејќи ни помагаат при готвење, чистење и чување на храната. Но, ако имате помалку уреди што можат да ги извршуваат истите, па дури и повеќе функции, тоа може да...

Дом

7 совети за работа од дома без деконцентрација

Работењето од дома може да биде релаксирачки и да ви овозможи да се фокусирате на извршување на работите. Еве неколку вредни совети и трикови за да ја направите вашата домашна канцеларија помирен и продуктивен простор за вашиот следен работен...

Дом  /  Дом без неред

Внесете нова енергија во вашиот дом

Пролетното време е одлично време за преуредување на вашиот дом. Уредете го, така што ќе изгледа попростран, исполнет со мир и со свежа енергија. Верувајте ни, веднаш ќе се почувствувате подобро. Одлуката за тоа што треба да остане и...

Дом

Зошто домашно одгледуваното овошје и зеленчук е најдобро

Дали некогаш сте пробале домашен домат и сте забележале дека тој е многу повкусен од оние што обично би ги купиле во продавницата? Многу луѓе ја прават оваа разлика, но само малкумина од нив имаат храброст и подготвеност да...