Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како healthy snacks

Храна

Рецепт за зачинети овесни колачиња за есенските денови

Дали сте подготвени за пријатните есенски денови? Овие зачинети колачиња од овес се совршено задоволство за потопување во топло чоколадо во студените денови! Совршена комбинација на сладост со малку труд.

Едноставни рецепти  /  Храна

Рецепт за ќофтиња од црвена леќа

Лесен и едноставен рецепт за ќофтиња од црвена леќа, подготвен со AirFry технологија.

Дом

Што велите во 2022 година да се посветите на поедноставувањето на вашиот живот?

Иако честопати посветуваме премногу внимание на малите детали, животот не мора да биде толку комплициран колку што ние можеме да го направиме. Новата година е токму пред нашиот праг, и нема подобро време од сегашното за планирање на поедноставувањето...

Храна

Сакате ли да патувате? Каква храна треба да понесете кога одите на пат и како треба да ја спакувате

Повеќето луѓе и семејства сакаат да понесат слатки јадења и солени закуски во кои уживаат за време на патувањето. Ова е грешка што секој ја прави бидејќи ваквите закуски се несоодветни – тие нè ожеднуваат, а децата стануваат уште...

Семејство

Планирате (по)долга прошетка? Не заборавајте си ја здравата ужинка.

Уживањето на свеж воздух, одејќи на долга прошетка или на планинарење е секогаш добра идеја. Само не правете го тоа на празен стомак или уништувајќи го својот напор со нездрава храна и/или пијалаци. Кога станува збор за пешачењето или...

Совети и трикови  /  Храна

Здрава храна за грицкање за заштита на забите на членовите во вашето семејство

Колку пати се случило со членовите на вашето семејство во потрага по нешто слатко за јадење? Сигурни сме дека тоа е многу вообичаен случај. Што е со поздравите замени за храната со шеќери што може да ја најдете во...

Живот со деца  /  Семејство

Како да ги натерате вашите пребирливи деца да јадат повеќе витамини

Децата можат да бидат фрустрирачки пребирливи јадачи. Тие можат да ги насетат спанаќот или крцкавиот морков на далечина од една милја што ќе ги тера да отрчаат да се скријат. Понекогаш едноставно мора да бидете малку подли и да ги...