Објави означени како playtime

Живот со деца  /  Семејство

Активности за време на летниот одмор за вработени родители

Ура, почна летниот распуст! Тоа значи долги денови на безгрижна забава… о, чекајте, тоа важи само за децата, бидејќи сè уште треба да одите на работа и да се грижите за вашите деца додека трае летниот распуст. Грижата за...

Семејство  /  Совети за забава

Летниот период може да биде и време за игра и време за учење

Со оглед на тоа што летото и одморите се веднаш зад аголот, децата со нетрпение очекуваат да одат боси, да берат цреши директно од дрво, да јадат сладолед за вечера (а понекогаш, исто така, и за појадок) и да...

Семејство

10 неконвенционални активности на отворено за оваа пролет и лето

1. Ако времето е доволно добро, обидете се да кампувате во вашиот двор. Организирајте семејна авантура без да го напуштите домашниот терен! Искуството со поставувањето на шаторот заедно, изнесувањето на вашите омилени играчки и сендвичи со вас, па дури...

Семејство

Татковците го прават тоа поедноставно

Да се ​​биде родител е веројатно најтешката работа на земјата. Во овој пост, би сакале да ги пофалиме татковците и нивните многу често „генијални“ начини со кои излегуваат на крај со децата. Дозволете ни да откриеме дел од „татковските...

Семејство

Забавни вежби со семејството што можете да ги направите дома

Како може вежбањето да го направиме забавно за целото семејство? Како може да го направиме искуство во кое ќе ужива секој, да додадеме малку забава и можеби малку здрав натпревар? Подготвивме список на едноставни вежби кои може да ги...

Живот со деца  /  Семејство

4 едноставни идеи за малите готвачи

Готвењето со деца може да биде забавна активност која дополнително ќе ве поврзе со нив. Тие сакаат да им помагаат на возрасните и многу се горди на сопствените креации, па бидете подговени да ги опсипете со пофалби. И не...

Семејство  /  Совети за забава

3 активности со мраз за деца

Активностите со мраз се совршен начин да ги држите вашите деца релаксирани и да им овозможите забава во жешките летни месеци. Еве три едноставни активности што ќе ги обожаваат. И најдобриот дел: сè што ви треба за нив е...

Семејство  /  Совети за забава

3 едноставни сензорни активности за деца

Занимавањето на децата, особено за време на долгите зимски вечери, понекогаш може да се покаже како голем предизвик. Сите книги се прочитани, коцките наредени, принцезите спасени. Но ви требаат само неколку обични кујнски состојки за овие сензорни активности, кои...

Семејство  /  Совети за забава

Готвење со деца

Голем број деца сакаат да готват: тоа значи работа со рацете, хаотично е и дава многу простор за креативност, а да не зборуваме за чувството од добивката на крајот. Тоа е забавно! Дајте си време Очекувајте сето тоа да...