Направете торта во форма на срце за роденденот на вашата ќерка

Ние направивме еден едноставен блог-пост како да направите колач во облик на срце во три лесни чекори. На пример, ако вашата ќерка сака да има колач во облик на срце за својот роденден, а вие немате вистинска тава за тоа, можете да импровизирате. Со малку генијалност, ќе направите убава торта во облик на срце користејќи само плехче и тркалезна тава. Прочитајте ги следните лесни чекори за да направите колач во облик на срце едноставно и брзо.

Make a heart-shaped cake for your daughter’s birthday

Чекор 1
Почнете со тоа што ќе направите една торта во форма на квадрат и една тркалезна торта. Тие треба да бидат со иста висина, инаку, во спротивно, вашата торта нема да може да добие совршена форма. По завршувањето на двете торти, нека се изладат целосно, а потоа отстранете ги и двете од нивните тави.

Чекор 2
Нежно исечете ја кружната торта на половина. Користејќи нож за леб нож (назабен), исечете ја кружната торта на половина и бидете сигурни дека ќе ја исечете целосно рамномерно.

Чекор 3
Конечно земете ги двата полукругови и ставете ги веднаш до тортата во облик на квадрат, како што е прикажано на сликата подолу.

Филот за тортата ќе ги скрие додадените делови и ќе создаде изглед на совршено срце. Можете да користите каков било рецепт за фил што ви се допаѓа. Препорачуваме да направите вистинска разнобојна торта за вашата ќерка.

Добар апетит!

Ние правиме да биде поедноставно. Вие правите да биде совршено.

Со новите HomeMade шпорети од Gorenje, готвењето станува неодоливо едноставно. Подгответе ја својата омилена храна, исто како во традиционалната фурна на дрва или импресионирајте го вашето семејство со голем број вкусни кулинарски доживувања. Проверете ги нашите паметни и практични решенија, на кои можете да се потпрете и само да додадете магичен допир за вкусно приготвена храна.Прочитај повеќе
Сподели:

Можеби би сакале да прочитате