Објави означени како clothes

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Општи грешки при перење: Не преполнувајте со прашок.

Без разлика колку е валкана, замирисана и/или извалкана вашата облека или некои други предмети, истурањето голема количина детергент во машината за перење воопшто не е добар избор. Напротив, честопати тоа негативно се одразува. Тоа што е повеќе, не е...

Домашни обврски

Ги откриваме сите тајни на магијата на машината за сушење

Луѓето сакаат кога машините работат за нив. Заштедете време со сушење на алиштата со машина за сушење. Со вистинската машина ќе ви биде полесно да се грижите за чисти и негувани алишта во вашиот дом. Кога перете текстил и...

Домашни обврски

Одржување на летна гардероба

Костумите за капење и летните обувки како апостолки и гумени сандали може да ви послужат многу години, сè додека ги следите основните правила на одржување. Дали знаете како да се грижите за нив? Облеката за пливање е наменета за...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Овозможете им на вашите алишта ВИП третман (со програмите на Gorenje)

Облеката што секојдневно ја користиме има придобивки од специјалниот третман. Има многу ситуации кога и на облеката и на машината за перење им се потребни посебни решенија. Како да ги зачувате униформите од малата лига во фудбал од лупење?...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Кои алишта да ги сушите, а кои не во машина за сушење

Да се ​​сушат алиштата во машина или на воздух? Предлагаме комбинација од двете. Иако сушењето на воздух бара повеќе време, понекогаш тоа е најдобар начин да се исушат некои нежни парчиња облека. Од друга страна, сушењето во машина за...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Да го направиме перењето едноставно. Водич за почетници за чисти алишта.

Перењето на алиштата за првпат може да изгледа како застрашувачка задача. Вие дефинитивно не сакате да завршите со розови кошули или со набрани џемпери. Затоа, побаравме од нашите експерти да го состават овој едноставен водич кој за еден миг...

Дом  /  Дом без неред

Краток водич за совршено организиран плакар

Неуредниот плакар може целосно да го уништи вашето утро. Да се најде нешто што треба да се облече меѓу купот облека, кога брзате или веќе доцните и сте под стрес, може да го претвори прекрасното утро во вистинска катастрофа,...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Ткаенини погодни за топлите летни денови

Сончевите летни денови едноставно нè повикуваат да поминеме колку што е можно повеќе време на отворено. Но, како да останете разладени на топлото време? Сето тоа зависи од ткаенината што ја носите. Памук: Најчесто користен природен материјал. Станува збор...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

За молците, наборите и пеглањето

Како треба да се пегла кошула? Упс, зошто има мала дупка тука – се надевам дека не се молци. Како да се ослободам од нив? Тука ќе ги најдете одговорите што ги барате. Како да се спречи туткање на облеката кога...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Водич за дамки дел 2 – како лесно и брзо да се отстранат дамките и валканиците

Нема ли книга за дамки во гаражата под божиќните украси и четирите зимски гуми? Можеби, но сега имате една во дланката. Кечап: Потурете со чиста течност за миење садови и оставете да стои 5-6 часа. Алтернатива: потопете неколку часа...