Slovenija | Česká republika | Slovenská republika | Magyarország | Hrvatska | Srbija | Polska | Россия | Österreich | Bosna i Hercegovina | Deutschland | România | България | Северна Македонија | Danmark | Suomi | Norge | Sverige

Објави означени како washing

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Општи грешки при перење: Не преполнувајте со прашок.

Без разлика колку е валкана, замирисана и/или извалкана вашата облека или некои други предмети, истурањето голема количина детергент во машината за перење воопшто не е добар избор. Напротив, честопати тоа негативно се одразува. Тоа што е повеќе, не е...

Живот со деца  /  Семејство

Домашно училиште за домашни задачи

Времето на враќање на училиште е поврзано со учење – нови рутини, распореди, знаења … Од таа причина, не треба да се ограничуваме само на предметите во училиште. Порано или подоцна, децата ќе треба да научат некои активности во...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Како да се справите со одржување на алиштата

Одржувањето алишта е приказна која не завршува. Сортирање. Перење. Сушење. Пеглање. Закачување. А потоа следниот ден, сѐ од почеток. Не е ни чудо што е тешко да се издржи! Еве неколку совети за тоа како да го држите одржувањето...

Домашни обврски

Не дозволувајте летните дамки да ви го уништат денот или облеката

Летните дамки можат да бидат многу тешки за отстранување и тврдокорни. Затоа, побаравме најдобри совети од нашите експерти за начинот на третирање на некои од најлошите дамки. 1. Кечап Дали уживањето во вашиот хот дог било прекинато поради дамка...

Домашни обврски

Машини за перење и војна меѓу различните типови на детергенти

Не толку одамна, перењето алишта била целодневна активност за жените. Облеката била „згмечена“ или триена со домашен сапун (кога немаше детергенти) над галванизирано парче метална табла наречена „риба“. Во тоа време, дамите немале можност да користат топла вода за...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Овозможете им на вашите алишта ВИП третман (со програмите на Gorenje)

Облеката што секојдневно ја користиме има придобивки од специјалниот третман. Има многу ситуации кога и на облеката и на машината за перење им се потребни посебни решенија. Како да ги зачувате униформите од малата лига во фудбал од лупење?...

Живот со деца  /  Семејство

Што треба да знаете за перењето на бебешката облека

Оние кои се родители првпат обично се прашуваат како најдобро да се грижат за своите бебиња, вклучувајќи ја и нивната облека. Сепак, тоа не мора да биде комплицирано. Еве неколку совети за тоа како облеката на вашето бебе да...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Да го направиме перењето едноставно. Водич за почетници за чисти алишта.

Перењето на алиштата за првпат може да изгледа како застрашувачка задача. Вие дефинитивно не сакате да завршите со розови кошули или со набрани џемпери. Затоа, побаравме од нашите експерти да го состават овој едноставен водич кој за еден миг...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Пролетно чистење на вашата облека

Пролетта е исто така време кога ги преместуваме зимските алишта и почнуваме да бараме потенки алишта. Еве некои важни работи што треба да ги направите, за да ги чувате вашите алишта во најдобра состојба и да заштедите време. 1....

Домашни обврски

Што е поефикасно: рачното миење садови или во машината за садови?

Да се мијат садовите на рака или со машина за миење садови? Одговорите се разликуваат. Некој кој мора да се грижи за десет или повеќе прибори за јадење секој ден, не може да го замисли животот без сигурна машина...