Објави означени како spots

Домашни обврски

Не дозволувајте летните дамки да ви го уништат денот или облеката

Летните дамки можат да бидат многу тешки за отстранување и тврдокорни. Затоа, побаравме најдобри совети од нашите експерти за начинот на третирање на некои од најлошите дамки. 1. Кечап Дали уживањето во вашиот хот дог било прекинато поради дамка...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Водич за дамки дел 2 – како лесно и брзо да се отстранат дамките и валканиците

Нема ли книга за дамки во гаражата под божиќните украси и четирите зимски гуми? Можеби, но сега имате една во дланката. Кечап: Потурете со чиста течност за миење садови и оставете да стои 5-6 часа. Алтернатива: потопете неколку часа...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Водич за дамки дел 1 – како лесно и брзо да се отстранат дамките и валканиците

Прочитајте ги советите за тоа како да ги отстраните дури и најтврдокорните дамки и валканици. Лепило, базирано на ацетон: Бришење со ацетон или со отстранувач на лак за нокти без масло. Ткаенината направена со ацетат не толерира ацетон! Банана:...

Домашни обврски  /  Совети и трикови

Животот носи дамки. Како да ги отстраните?

Кога се движите, ги зголемувате шансите да ги накапите, да ги дамкосате и да ги извалкате вашите алишта. Дали сакате да го избегнете тоа? Прочитајте го водичот за дамки подолу. Како да се отстрани сок од глуварче од бели...